کارگاه آموزشی مفاهیم ژئوپارک و ژئوپروداکت برای دانش‌آموزان جزیره برگزار شد

مدیر ژئوپارک جهانی قشم از برگزاری کارگاه آموزشی مفاهیم ژئوپارک و ژئوپروداکت برای دانش آموزان پایه متوسطه بخش شهاب و حرای جزیره قشم خبر داد.


مدیر ژئوپارک جهانی قشم از برگزاری کارگاه آموزشی مفاهیم ژئوپارک و ژئوپروداکت برای دانش آموزان پایه متوسطه بخش شهاب و حرای جزیره قشم خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم، سجاد اشگرف با بیان این مطلب، اظهار داشت: این برنامه در راستای همکاری مشترک میان ژئوپارک جهانی قشم و آموزش و پرورش منطقه شهاب و حرا با هدف معرفی بهتر اهداف و مفاهیم ژئوپارک برگزار شد.
وی ادامه داد: تعریف ژئوپروداکت، لزوم طراحی و تولید محصولات با هدف جذب گردشگر و ارتقا اقتصاد جامعه محلی بخش دیگری از موضوعات ارائه شده در این کارگاه آموزشی بود.
مدیر ژئوپارک جهانی قشم تصریح کرد: در این دوره ضمن بیان اهمیت و نقش ژئوسایت غار نمکدان بعنوان طولانی ترین غار نمکی جهان، مراحل ساخت و تهیه شمع نمکدان برای دانش آموزان به صورت عملی آموزش داده شد.
اشگرف در پایان گفت: آموزش، ترویج و توانمندسازی کودکان، نوجوان با هدف کشف، پرورش و جهت دهی به استعدادها و حمایت از گروه های فعال دانش آموزی در مسیر توسعه و حفاظت از ژئوپارک، از برنامه های دارای اولویت ژئوپارک جهانی قشم است.

ژئوپارک قشم - کلیه حقوق محفوظ است | طراحی و اجرا رسانه هزاره