موزه ژئوپارک جهانی قشم

Code : G09

با بازدید از این موزه می توانید کوچکترین و بزرگترین پستاندار جهان را ببینید. آیا تا به حال حشره خوار کوتوله را دیده اید یا اسم آن را شنیده اید؟ حشره خوار کوتوله کوچکترین پستاندار روی زمین با وزن ۲ گرم است که بچه به دنیا می آورد و به بچه های خود شیر می دهد. این موجودات کوچک حشرات و آفت ها را می خورند. ممکن است با دیدن حشره خوار کوتوله فکر کنیم آن ها موش هستند اما این طور نیست فقط به موش ها شبیهند ولی خرطوم دارند.

در کنار این پستانداران کوچک شما می توانید از بزرگترین پستانداران دنیا هم دیدن کنید که نهنگ ها هستند. طول اسکلت وال گوژپشت که در موزه نگهداری می شود 15 متر است.

اگر شما به پرندگان علاقه دارید ولی در طبیعت نمیتوانید به راحتی آن ها را در محیط طبیعیشان ببینید می توانید به موزه بیایید و انواع پرندگان را مشاهده کنید. در این موزه یکی از کوچکترین پرنده های دنیا که شهدخوار کوچک است را به همراه تعداد زیادی از پرندگان جزیره قشم را ببینید. پرندگانی همچون پلیکان پا خاکستری که یک گونه در معرض خطر انقراض است و همچنین سنگین ترین پرنده ای که می تواند پرواز کند را مشاهده کنید.

علاوه بر این بیش از 3 هزار گونه جانوری که در مورد آن ها گفتیم، می توانید از کلکسیون سنگ ها و صدف های موزه دیدن کنید. همین طور در این موزه بخشی از جاذبه های گردشگری زمین شناختی قشم را در قالب ماکت های کوچکی که بسیار استادانه طراحی شده مانند ماکت طراحی شده از طولانی ترین غار نمکی جهان و همچنین سایت تخم گذاری لاک پشت های پوزه عقابی، ساحل ماسه ای، بام قشم با انسان های عصر پارینه سنگی، جنگل های حرا در غرفه های جداگانه از جذابیت های دیدنی این موزه است.

موزه ژئوپارک به همه موضوعات جزیره قشم پرداخته است از وجود نشانه های حضور انسان های اولیه تا صنایع دستی عصر معاصر و محیط زیست آن و شاید مهمترین و جالب ترین بخش موزه مربوط به ماکت سه بعدی و طبیعی جزیره باشد که در نوع خود در کشور بی نظیر است و در یک نگاه میتوان تمامی جزییات جغرافیایی و ریخت شناسی جزیره را مشاهده نمود.

.


Where موزه ژئوپارک جهانی قشم geosite is located ?

ژئوپارک قشم - کلیه حقوق محفوظ است | طراحی و اجرا رسانه هزاره