امضای تفاهم‌نامه ژئوپارک جهانی قشم با آموزش و پرورش بخش شهاب

تمدید تفاهم‌نامه همکاری میان ژئوپارک و اداره آموزش و پرورش بخش شهاب و حرای شهرستان قشم برای چهارمین دوره برای اجرای طرح همیار دانش‌آموز ژئوپارک در مدارس بخش شهاب و حَرّای شهرستان قشم برای تمام دانش‌آموزان دوره ابتدایی، پایه هفتم و پایه دهم منطقه شهاب و حرای شهرستان قشم با اولویت مدرسه‌هایی که در نزدیکی ژئوسایت های ژئوپارک جهانی قشم واقع شده اند، زیر پوشش این تفاهم‌نامه قرار می‌گیرند.


مدیر ژئوپارک جهانی قشم از تمدید تفاهم‌نامه همکاری میان این ژئوپارک و اداره آموزش و پرورش بخش شهاب و حرای شهرستان قشم برای چهارمین دوره خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم به نقل از ایرنا،علیرضا امری کاظمی گفت: موضوع این تفاهم‌نامه، اجرای طرح همیار دانش‌آموز ژئوپارک در مدارس بخش شهاب و حَرّای شهرستان قشم است.

وی افزود: تمام دانش‌آموزان دوره ابتدایی، پایه هفتم و پایه دهم منطقه شهاب و حرای شهرستان قشم با اولویت مدرسه‌هایی که در نزدیکی ژئوسایت های ژئوپارک جهانی قشم واقع شده اند، زیر پوشش این تفاهم‌نامه قرار می‌گیرند.

مدیر ژئوپارک جهانی قشم تصریح کرد: به موجب این تفاهم‌نامه، دانش آموزان با آگاهی یافتن از فایده‌های حضور گردشگران در ژئوپارک و پیامدهای مثبت آن، به ارزش سرمایه‌ای محل زندگی خود پی می‌برند و در حفاظت از آن احساس مسوولیت بیشتری می‌کنند.

به گفته وی، آشنایی دانش‌آموزان با مفاهیم ژئوپارک و ژئوسایت های جزیره قشم، ارتقا سطح مهارت های اجتماعی آنان در راستای تعامل سازنده با گردشگران، آشنایی با زمینه‌های کارآفرینی برای جوامع محلی و ابداع طرح و ایده‌های برتر در حوزه ژئوپارک، از مهمترین اهداف امضای این تفاهم‌نامه است.

امری کاظمی افزود: تعامل پایدار و سازنده بین مدیریت ژئوپارک جهانی قشم و آموزش و پرورش بخش شهاب با هدف جهت‌گیری صحیح برنامه های علمی، ترویجی و آموزشی از جمله ماموریت‌های اصلی این مدیریت ژئوپارک قشم است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: افزایش تعامل میان دانش‌آموزان و جوامع محلی از مهمترین برنامه های پیش‌بینی شده مدیریت ژئوپارک در راستای حفاظت از میراث زمین شناسی است.

ژئوپارک منطقه‌ای است شامل مجموعه‌ای از پدیده‌های زمین‌شناختی، آثار تاریخی، بوم‌شناسی، باستان‌شناسی و میراث فرهنگی و طبیعی که با مدیریتی دقیق و دایمی حفظ و نگهداری شود.ژئوپارک باید قلمروی مشخص داشته باشدو در توسعه اقتصادی جوامع پیرامون خود نقش مؤثری ایفا نماید.

ژئوپارک قشم - کلیه حقوق محفوظ است | طراحی و اجرا رسانه هزاره